Adiabatické chladenie - Colt CoolStream A

CoolStream A je systém prirodzeného chladenia a vetrania, ktorý funguje podľa princípu adiabatického odparovania. Adiabatické chladenie predstavuje účinnú a efektívnu alternatívu klasickej klimatizácii, predovšetkým v priemyselných objektoch a objektoch s čiastočne priemyselným využitím, ktoré nie je možné hospodárne klimatizovať vzhľadom na ich veľkosť.

 • Chladenie
  Chladenie
 • Vetranie (vonkajší vzduch)
  Vetranie
  (vonkajší vzduch)
 • Vetranie (zmiešavací vzduch)
  Vetranie
  (zmiešavací vzduch)
 • Recirkulácia tepla
  Recirkulácia tepla
 • Regulácia odvádzaného vzduchu
  Regulácia
  odvádzaného vzduchu
 • Filtrácia (vonkajší vzduch)
  Filtrácia
  (vonkajší vzduch)

Komfortná pracovná klíma vďaka adiabatickému chladeniu

CoolStream A sa skladá z troch modulov: adiabatického chladiaceho, zmiešavacieho a ventilátorového. Zmiešava teplý obehový vzduch rovnako ako CoolStream T alebo R. Vzduch je v tomto prípade zmiešavaný priamo pod strechou haly s privádzaným vzduchom. CoolStream A je ponúkaný v ôsmych veľkostiach vždy so štyrmi axiálnymi a radiálnymi ventilátormi. Voliteľné umiestnenie jednotlivých modulov CoolStream A zaručuje maximálnu voľnosť pri projektovaní. Chladiaci modul je prispôsobený pre pripojenie ku všetkým variantom pripojení VZT potrubia (spodné, bočné, horné). CoolStream A môže byť teda umiestnený nielen na strechu, ale tiež vedľa budovy. Kompaktné prevedenie zmiešavacieho a ventilátorového modulu a umiestnenie v objekte (skriňa bez izoláce) umožňuje dosiahnuť maximálny výkon systému CoolStream A pri nízkych investičných nákladoch.

Vlastnosti systému

Prepojením troch samostatných modulov do jedného funkčného celku vznikne zariadenie, ktoré zabezpečuje vetranie, chladenie a cirkuláciu vzduchu. Štandardizované pripojovacie svorky pre kabeláž uľahčujú pripojenie a oživenie celej zostavy.

Autodetekčná funkcia regulácie Cortiva umožňuje uviesť modulárne zariadenie veľmi rýchlo do prevádzky bez zdĺhavej prípravy.

Prebytočné teplo je možné využiť vďaka prídavnej recirkulácii vždy, keď je to nutné. Vďaka zmiešavacej komore s dvoma plynulými pohonmi klapiek je možné presné nastavenie množstva vonkajšieho vzduchu.

V súlade s ErP
ErP

Colt ponúka širokú škálu systémov CoolStream, ktoré sú v súlade s nariadením EU1253/2014 založenom na základe smernice ErP 2009/125/EC.